O društvu

Namen Slovenskega komunikološkega društva je spodbujanje in krepitev razvoja komunikologije kot znanstvenega in strokovnega področja.

Društvo združuje vse polnoletne posameznice in posameznike, ki delajo na področju komunikologije in drugih področij, ki se ukvarjajo s problemi družbenega komuniciranja.

Društvo uresničuje svoje poslanstvo

• s spodbujanjanjem in povezovanjem strokovnega, znanstvenoraziskovalnega in pedagoškega dela na področju komunikologije,
  • s spodbujanjem interdisciplinarnega in institucionalnega povezovanja komunikologije in drugih področij, ki se ukvarjajo s problemi družbenega komuniciranja in
  • s povezovanjem društva s sorodnimi društvi in združenji na nacionalni in mednarodni ravni.

Veljavni akti društva

Članice in člani društva se zavezujejo, da bodo delovali v skladu s statutom in etičnim kodeksom društva.

Za nemoteno delovanje društva skrbita tudi pravilnik o članarini in pravilnik o sekcijah

Kontaktni podatki

Društvo ima svoj sedež na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani.

Slovensko komunikološko društvo
Kardeljeva ploščad 5

Telefonska številka: 01 5805 226

Elektronska pošta: predsednik [afna] kom-drustvo.si

Poslovanje društva

Društvo ima tekoči račun odprt pri Delavski hranilnici.

IBAN SI56 6100 0001 6297 996

SWIFT/BIC: HDELSI22

ID za DDV: 41982177 (nismo zavezanci za DDV)