Mednarodna konferenca Vizualna kultura in komuniciranje

Med 4. in 6. septembrom je na Fakulteti za družbene potekala mednarodna konferenca “Visual Cultures & Communication: Images and Practices on the Move”, ki jo je gostil Center za raziskovanje družbenega komuniciranja, organizirala pa jo je delovna skupina za vizualno kulturo pri ECREA – European Communication Research and Education Association (www.ecrea.eu) v sodelovanju s Slovenskim komunikološkim društvom in Laboratorijem za vizualne študije Univerze Tampere (http://www.visualstudieslab.fi).

Predavanje Jill Walker Rettberg iz Univerze v Bergnu.

Na konferenci je svoja dognanja predstavljalo trideset udeleženk in udeležencev iz Evrope in Severne Amerike. Vabljena predavatelja na konferenci sta bila Jill Walker Rettberg (Univerza Bergen) s predavanjem “Machine Images: from Vertov’s Kino-Eye to Deep Fakes and Selfie Lenses” in Paul Frosh (Hebrew University of Jerusalem) s predavanjem “Moving Images: On the Mobility and Motility of Digital Photography”.